ROK SZKOLNY 2011/2012


Koniec roku klas ZSZ

15.06.2012

galeria zdjęć

Konsultacje dla ucznów II LOu

Dnia 16.06.2012 r w godzinach 12:30-15:00 zapraszamy ucznów klasy II LOu na omówienie wyników testów predyspozycji zawodowych. Spotkanie odbędzie się w budynku szkoły przy ulicy Sztabowej 2.
Danuta Nurczyk - psycholog, doradca zawodowy.

Słodkie warsztaty

W dniach 13 i 14 marca 2012 roku zaproszenie Pana Eugeniusza Oreńczuka nauczyciela przedmiotów zawodowych cukierniczych, w naszej szkole gościł Pan Marcin Witkowski technolog-przedstawiciel regionalny firmy CSM Bake Mark. Celem wizyty była prezentacja nowoczesnych surowców i półproduktów cukierniczych oraz ich wykorzystanie w pracy cukiernika. W zajęciach brali udział uczniowie klasy I i II cukiernik. Uczniowie przygotowali pyszne ciasta jogurtowe, czekoladowe oraz kokosowe Sporządzili również ciastka bankietowe. Ciastka bankietowe, które wykonali, to finezja smaku i zapachu. Zmęczeni po całym dniu zajęć, ale pełni radości, z nowymi wiadomościami i umiejętnościami, uczniowie udali się ze swoimi wyrobami do domu.
Eugeniusz Oreńczuk

galeria zdjęć

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego


galeria zdjęć


ROK SZKOLNY 2010/2011


Zakończenie Roku Szkolnego klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej


galeria zdjęć

XV Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

W dniu 26 maja 2011 roku reprezentowaliśmy naszą szkołę w XV Wojewódzkim Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Gospodarzem Turnieju było I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, dokąd przyjechały najlepsze drużyny wyłonione w eliminacjach powiatowych z województwa lubelskiego.
Po powitaniu wszystkich przybyłych na Turniej, Dyrektor Turnieju przypomniał zebranym najważniejsze fakty z historii Łukowa i I LO. Następnie przedstawił przybyłych sędziów, sponsorów i gości, wśród których byli m.in. przedstawiciele: Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Lublinie, KW Policji w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, Automobilklubu Lubelskiego, Starostwa Powiatowego w Łukowie, Urzędu Miasta w Łukowie, Urzędu Gminy w Łukowie. Dostąpiliśmy szczególnego wyróżnienia, gdyż pani Anna Dudek-Janiszewska , wicekurator oświaty z Lublina, pozdrowiła wszystkich uczestników, ale niezwykle ciepłe słowa skierowała do nas - drużyny z Włodawy. Zmobilizowało nas to do jeszcze większego wysiłku, by uzyskać jak najwyższą lokatę i wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu motoryzacji.

Konkurencje turniejowe, w których braliśmy udział:
  • Test z bezpieczeństwa ruchu drogowego (20 pytań ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, obsługi pojazdu oraz pomocy przedmedycznej).
  • Sprawdzian (test) wiadomości z historii polskiej motoryzacji.
  • Jazda sprawnościowa samochodem z talerzem Stewarta.
  • Sprawdzian z udzielania pomocy przedmedycznej.
  • Jazda sprawnościowa motorowerem.
  • Sprawdzian z umiejętności obsługi motoroweru.

    W składzie drużyny byli uczniowie III klasy Technikum Mechanicznego (wychowawca Andrzej Pawluk):
    Marek Krótkiewicz
    Adam Oziemczuk
    Mateusz Goławski
    Opiekun: Wojciech Jarząbek
    galeria zdjęć

  • I miejsce w Powiatowym Etapie Turnieju Motoryzacyjnego!!


    galeria zdjęć

    Dni Otwarte w Naszej Szkole


    galeria zdjęć

    II Targi Edukacyjne


    galeria zdjęć

    Wystawa trofeów łowieckich "Poleskie Darz Bór"


    galeria zdjęć

    Ożywić Pola "Rok Sarny"


    galeria zdjęć

    Zasady żywienia młodzieży w wieku szkolnym

  • Dostarczenie odpowiedniej ilości energii, białka, tłuszczy, węglowodanów oraz witamin i składników mineralnych, zwłaszcza witamin A, C i D oraz wapnia.
  • Dzieci w wieku szkolnym powinny spożywać posiłki regularnie, 4-5 razy dziennie, a przerwy pomiędzy nimi nie powinny być dłuższe niż 3-4 godziny.
  • Przy pięciu posiłkach dziennie rozkład energetyczny powinien być następujący:
      śniadanie - 25 -35%,
      drugie śniadanie - 5 -10%,
      obiad - 30 -35%,
      podwieczorek - 5-10%,
      kolacja - 15-20%.
  • Uczniowie przebywający w szkole do 6 godzin powinni zjeść, co najmniej jeden posiłek, np. II śniadanie lub ciepłe danie - obiad.
  • A uczniowie przebywający w szkole ponad 6 godzin powinni spożyć w tym czasie dwa posiłki - II śniadanie i obiad.
  • Słodycze i przekąski typu chipsy, słodkie napoje gazowane tłumią uczucie głodu i nie dostarczają organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych.
  • Słodkie napoje gazowane dostarczają "pustych" kalorii.
  • Spożywanie słodkich produktów i napojów sprzyja również powstawaniu próchnicy.
  • Dzieci, które podczas pobytu w szkole jedzą drugie śniadanie czy ciepły posiłek w postaci obiadu, osiągają lepsze wyniki w nauce i lepiej się rozwijają.
  • Ważne jest również spożycie pierwszego śniadania przed wyjściem z domu do szkoły.
  • Najkorzystniejsze drugie śniadanie to urozmaicone kanapki, uzupełnione owocem lub warzywem i napojem mlecznym.
  • Podstawą pełnowartościowego I i II śniadania dla ucznia będzie pieczywo (najlepsze jest pełnoziarniste lub z dodatkiem całych ziaren: razowe, graham, pumpernikiel).
  • Najlepszym dodatkiem do drugiego śniadania jest ser biały chudy, plasterek sera żółtego oraz jogurt bądź kefir.
  • Wędliny należy wybierać chude.
  • Do każdego posiłku powinny być zawsze dodawane warzywa i owoce.
  • Nie należy stosować dużej ilości soli, gdyż jej nadmiar w diecie może prowadzić w późniejszym wieku do nadciśnienia.
  • W szkole uczeń powinien wypić, co najmniej 0, 25-0, 5 l płynów, więcej w dni z zajęciami wychowania fizycznego.
  • Ważne jest urozmaicenie spożywanych pokarmów. Im dieta bardziej różnorodna, tym większą zawiera paletę niezbędnych składników odżywczych. Chodzi tu przede wszystkim o witaminy i minerały.
  • Niezbędne jest codzienne spożywanie produktów zbożowych, które są głównym źródłem energii do pracy organizmu oraz warzyw i owoców, najlepiej w postaci surowej.
  • Mięso, ryby i nasiona roślin strączkowych suche są najlepszymi źródłami pełnowartościowego białka.
  • Ważny jest też ruch. Uprawianie jakiegoś sportu lub chociażby codzienna gimnastyka, pozwolą na spalenie nadmiaru spożytych kalorii.
  • Dbać o różnorodność spożywanych produktów.
  • Spożywać codziennie, co najmniej dwie duże szklanki mleka. Mleko można zastąpić jogurtem, kefirem, a częściowo także serem.

    Marlena Łopąg klasa IV TUG

    20.12.2010

  • WARSZTATY DORADCZE

    W dniu 9 listopada 2010 roku uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej, kształcącej w zawodach cukiernik i kucharz małej gastronomii oraz technikum usług gastronomicznych i technikum żywienia, uczestniczyli w Pierwszych Warsztatach Doradczych w Lublinie zorganizowanych przez Lubelski Klaster Spożywczy.
    Uczniowie brali udział w konferencji dotyczącej możliwości rozpoczęcia działalności w branży spożywczej, zdobycia środków finansowych na ten cel, oraz wykorzystania surowców ekologicznych w produkcji gastronomicznej.
    Uczestnicy warsztatów mieli możliwość zapoznania się z maszynami i urządzeniami gastronomicznymi, zobaczyć je w trakcie pracy oraz uzyskać wiele cennych informacji dotyczących ich wykorzystania i użytkowania. Mieli też możliwość obejrzenia sposobów przygotowania różnych potraw, drobnego pieczywa oraz ich degustacji.
    Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy wykonywane przez mistrzów z Cukierni Artystycznej "Zbyszek" w Lublinie. Dekoracje z czekolady, karmelu i mas marcepanowych przyciągały tłumy do ich stoiska. Uczniowie mieli również możliwość wypróbowania swoich sił, w wykonywaniu prostych dekoracji z czekolady i masy marcepanowej.
    Wyjazd pozwolił uczniom na poszerzenie wiedzy i umiejętności z gastronomii, cukiernictwa, co na pewno zaprocentuje w ich przyszłej pracy zawodowej. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele przedmiotów zawodowych Eugeniusz Oreńczuk, Anna Jańczak i Grażyna Chodziutko.
    galeria zdjęć

    WARSZTATY CUKIERNICZE

    W dniu 25 października 2010 r. na zaproszenie Pana Eugeniusz Oreńczuka nauczyciela przedmiotów cukierniczych, w naszej szkole gościł Pan Marcin Witkowski technolog-przedstawiciel regionalny firmy CSM Bake Mark.
    Celem wizyty była prezentacja półfabrykatów używanych w cukierniach oraz sporządzenie wielu pysznych ciast i ciasteczek. Udział w warsztatach brali uczniowie klasy III cukiernik. Przyszli cukiernicy na wstępie otrzymali miły upominek od Pana Marcina, bielutką czyściutką zapaskę.
    Uczniowie przygotowali wspólnie blaty biszkoptowe, które były wykorzystane do produkcji ciasteczek bankietowych. Sporządzili również pyszne ciasto jogurtowe z owocami, babkę karmelową, ciasto czekoladowe oraz przepyszny piernik kasztelański.
    Ciasteczka bankietowe które wykonali, to finezja smaku i zapachu. Cudowne kompozycje czekolady i gruszki, oraz moccachino i tiramisu rozpalały kubki smakowe do czerwoności. Zmęczeni ale pełni radości po całym dniu zajęć uczniowie, udali się ze swoimi wyrobami do domu.

    Kolejne warsztaty cukiernicze z Panem Marcinem planujemy przeprowadzić w dniu 8 listopada 2010 r. z uczniami klasy II cukiernik.
    galeria zdjęć

    Ślubowanie klas pierwszych

    Jak co roku uczniowie klas pierwszych zasadniczej szkoły zawodowej, technikum, liceum uzupełniającego oraz liceum ogólnokształcącego złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. W tym roku odbyło się ono 8 września na hali sportowej przy ul. Modrzewskiego.
    Zgromadzeni na hali uczniowie oraz wychowawcy klas pierwszych wysłuchali wykładów Pani Moniki Urbańskiej-Nazaruk na temat życia i działalności polityczno-społecznej patrona liceum ogólnokształcącego - Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Pana Mariusza Czuja na temat historii patrona zespołu szkół zawodowych - 2 Warszawskiej Brygady Saperów oraz Pana Jarosława Pogonowskiego, który dokonał opisu sztandaru szkoły. Ceremonię szkolną prowadził Pan Dyrektor Eugeniusz Omelczuk.
    galeria zdjęć

    Początek roku szkolnego

    1 września 2010 r. na hali sportowej przy ul. Modrzewskiego w obecności uczniów i nauczycieli ZSZ NR 1 i II LO oraz zaproszonych gości, wśród których był m.in. Starosta Powiatu Włodawskiego Pan Janusz Kloc odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011.
    Zgromadzeni na hali zostali serdecznie powitani przez Pana Dyrektora E. Omelczuka, który życzył im wielu osiągnięć w nowym roku szkolnym. Ważnym momentem uroczystości było wręczenie przez Pana Janusz Kloca Stypendiów Starosty Powiatu najlepszym uczniom naszej szkoły.
    galeria zdjęć
    Kalendarz roku szkolego 2010/2011 (pdf))


    ROK SZKOLNY 2009/2010


    Koniec roku Zawodówek

    Dnia 18.06.2010 o godzinie 13 w ZSZ Nr1 i II LO odbyło się pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Szkołę ukończyło 55 uczniów z 3 klas: kucharz małej gastronomii, elektromechanik, cukiernik i murarz. Otrzymali oni świadectwa oraz gratulacje i życzenia od Nauczycieli i Dyrekcji.

    Życzymy powodzenia na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.
    galeria zdjęć


    Wielki sukces naszej szkoły!!!

         Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie po raz kolejny przystąpiło do przeprowadzanej od pięciu lat przez wydawnictwo warszawskie "Łowiec Polski" akcji "Ożywić Pola". W przedsięwzięcie zaangażowane są Lasy Państwowe, Koła Łowieckie oraz Ministerstwo Ochrony Środowiska. Akcja polega przede wszystkim na zachęceniu szkół do uczestniczenia w kształtowaniu środowiska, a przede wszystkim na zakładaniu remiz śródpolnych, które są schronieniem dla bogatej biocenozy zwierząt drobnych. Ingerencja człowieka, chemizacja rolnictwa powodują niekorzystne zmiany szczególnie dla zwierząt, dla których pola są głównym biotopem. Ważne jest, aby o środowisko zadbali najmłodsi - dzieci ze szkół oraz młodzież. Właśnie do nich skierowana jest prośba o pomoc w propagowaniu tego ekologicznego programu.

        Młodzież z ZSZ NR 1 I II LO we Włodawie chętnie wzięła udział nie tylko w organizowaniu remizy śródpolnej , ale również w innych przedsięwzięciach, takich jak lekcje edukacyjne, sesje ekologiczne, sadzenie lasu, czy uroczyste obchody Dnia Ziemi. Szkoła już piąty rok bierze udział w akcji "Ożywić Pola", w tym roku był on pod hasłem "Rok Zająca". Do akcji przystąpiło ponad 200 placówek z całej Polski. ZSZ Nr 1 i II LO zawsze angażuje się i dzięki temu od początku znajduje się w czołowej szóstce. W tym roku nasz trud został jeszcze bardziej doceniony, zajęliśmy zaszczytne III miejsce w tzw. superlidze, czyli wśród szkół , które od lat biorąc udział w akcji i znajdują się w czołówce stawki. Szkoła otrzymała puchar, gratyfikację finansową, plecaki dla uczniów, publikacje książkowe oraz plansze poglądowe, co sprawiło nam ogromną radość i satysfakcję.

        Koordynatorem przedsięwzięcia jest nauczycielka z ZSZ NR 1 I II LO we Włodawie, członek Koła Łowieckiego "PONOWA" Anna Jańczak, składem kroniki zajmował się w tym roku Mariusz Masłowski. Całość przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, gdyby nie takie instytucje jak Koło Łowieckie "PONOWA" we Włodawie, Nadleśnictwo Sobibór, Nadleśnictwo Włodawa oraz Gimnazjum Gminne nr 2 we Włodawie. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem pani Danuty Korczyńskiej z Nadleśnictwa Sobibór za pomoc i zaangażowanie w realizację tego szczytnego celu. Nie osiągnęlibyśmy sukcesu, gdyby nie młodzież i nauczyciele, którzy czynnie brali udział w akcji, włączając się do realizacji różnych zadań. Wszystkim bardzo dziękujemy, zachęcamy do wzięcia udziału w następnej edycji akcji.

    Anna Jańczak

    galeria zdjęć

    Tak jeździliśmy na Turnieju

    W dniu 31 maja 2010 roku reprezentowaliśmy naszą szkołę w XIV Wojewódzkim Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Gospodarzem Turnieju był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Urzędowie, dokąd przyjechały najlepsze drużyny wyłonione w eliminacjach powiatowych na terenie województwa lubelskiego. Konkurencje turniejowe, w których braliśmy udział:
  • Test z bezpieczeństwa ruchu drogowego (20 pytań ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, obsługi pojazdu oraz pomocy przedmedycznej).
  • Sprawdzian (test) wiadomości z historii polskiej motoryzacji.
  • Jazda sprawnościowa samochodem z talerzem Stewarta.
  • Sprawdzian z udzielania pomocy przedmedycznej.
  • Jazda sprawnościowa skuterem.
  • Sprawdzian z umiejętności obsługi codziennej motoroweru.

    Po zakończeniu wszystkich konkurencji (i zjedzeniu obiadu) uczestniczyliśmy w jazdach samochodem rajdowym (moc _tylko_ 320 KM). Niestety, jedynie w roli widzów. Mogliśmy też obejrzeć drugie auto przygotowane do wyścigów górskich (ok. 600 KM) oraz porozmawiać z ich właścicielami Wiesławem i Mariuszem Stecem. Na sali gimnastycznej odbył się pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem AED. Po tych atrakcjach przyszła kolej na to, czego nie mogliśmy się już doczekać - na wyniki. Niestety, nie tego oczekiwaliśmy. Okazało się, że drobne błędy na sprawdzianach praktycznych, które każdy z nas popełnił (i których popełnienia byliśmy świadomi) zepchnęły nas z podium, na które liczyliśmy po testach. Ostatecznie zwyciężyli koledzy z Łukowa, my zajęliśmy piąte miejsce.

    Ale za rok....

    Andrzej Dąbrowski
    Robert Murgała
    Wojciech Dados


  • I Targi Edukcyjne

    galeria zdjęć

    Dni Otwarte

    galeria zdjęć

    Koniec Roku Maturzystów

    galeria zdjęć

    Powiatowy etap Turnieju Motoryzacyjnego

    galeria zdjęć

    III Mistrzostwa Polski Kelnerów dla uczniów szkół gastronomicznych i hotelarskich

    Uczennice III klasy Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych; Marta Pajczuk, Magda Kulka i Marlena Łopąg, po wstępnych eliminacjach, wzięły udział w Mistrzostwach Polski Kelnerów. Poniżej przetaczamy skrót relacji z przebiegu tej imprezy autorstwa organizatora.
    relacja>>>>>>>>>>>>>>>>
    galeria zdjęć

    Z popiołów Sobiboru

    W ramach obchodów 66 rocznicy wybuchu powstania w Sobiborze w Muzeum Pojezierza Łęczyńsko - Włodawskiego odbyła się wystawa upamiętniająca tragiczny los Żydów w czasie II wojny światowej.
    Oryginalny pomysł przedstawiania wydarzeń pozwolił widzom dostrzec grozę holokaustu. Wystawie towarzyszyła prezentacja filmu o hitlerowskiej polityce unicestwienia Żydów. Młodzież naszej szkoły spotkała się również z żyjącymi bohaterami powstania w Sobiborze.
    Wystawa była doskonałą lekcją historii. Realizowała także cel wychowawczy - nakaz sprzeciwu wobec zła, niegodziwości i przedmiotowego traktowania człowieka.

    ZJAZD SZKOLNYCH KLUBÓW EUROPEJSKICH Z REGIONU

    Szkolne Kluby Europejskie w przygotowaniu Prezydencji Polski w Unii Europejskiej" to temat konferencji, która 26 października br. odbyła się w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Uczestniczył w niej także SKE: " EuroSztab".
    Organizatorem konferencji było Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw. W spotkaniu oprócz wicewojewody uczestniczyli m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego Lena Kolarska-Bobińska, lubelski kurator oświaty w Lublinie Krzysztof Babisz, pełnomocnik wojewody ds. Prezydencji Polski w UE Krzysztof Pawlos i wiceprezes Europejskiego Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw Anna Moskwa.
    Konferencja była doskonałym sposobem na zapoznanie się młodzieży z nowymi zadaniami, które stoją przed nią w najbliższym roku. Poinformowano zgromadzonych o kierunkach przygotowań do prezydencji Polski Radzie Europejskiej i jakie w związku z tym działania będą realizowane z SKE. Mówcy wielokrotnie podkreślali jak olbrzymią rolę do spełnienia w podnoszeniu świadomości i rozwoju aktywizacji środowisk lokalnych mają młodzi europejczycy.

    Opiekun Szkolnego klubu europejskiego: Małgorzata Oleniak


    Otrzęsiny klas pierwszych

    W dniu: 29. X ( w czwartek) odbyły się w naszej szkole: Otrzęsiny klas pierwszych. Zabawa przygotowana i poprowadzona była przez samorząd szkolny. " Koty" poddani zostali kilku zadaniom sprawdzającym ich wiedzę o życiu codziennym szkoły. Sprawdzono także odporność pierwszaków na stres, koordynację ruchowo- słuchową, oraz zmysł smaku ( czesanie włosów koleżankom klasowym, próba smaku, zdmuchnięcie świeczki, czy nakarmienie jogurtem kolegi/ koleżanki z zawiązanymi oczami. Ostatnia konkurencja polegał na zaprezentowaniu maskotki klasowej. Możliwa była dowolna forma, liczyła się inwencja społeczności klasowej. Najciekawsze propozycje miały dwie klasy: I TGH - kowbojka (Asia Brzozowska) oraz I TB - murarz (cegła w gumofilcach)
    Najlepsza drużyna ( I TM) otrzymała zwolnienie od pytania całej klasy, w wybranym przez siebie dniu.

    Możemy już z całą pewnością ogłosić starszym kolegom: Pierwszaki dołączyły do grona uczniów Sztabowej!!!!!!

    Opiekun Samorządu szkolnego: Małgorzata Oleniak


    Uroczyste obchody XXX rocznicy nadania Zespołowi Szkół Zawodowych Nr 1 imienia 2 Warszawskiej Brygady Saperów

        13 października odbyły się w naszej szkole uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz 30-lecia nadania Zespołowi Szkół Zawodowych Nr 1 imienia 2 Warszawskiej Brygady Saperów.
         W uroczystościach wzięli udział: gen. bryg. Janusz Lalko, płk dypl. Roman Chojecki, płk Waldemar Zakrzewski, biskup polowy WP gen. dyw. Tadeusz Płoski, Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz, Starosta Powiatu Włodawskiego Janusz Kloc, Burmistrz Miasta Włodawa Jerzy Wrzesień, inni zaproszeni goście oraz nauczyciele i uczniowie ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie.
         W trakcie uroczystości zasłużonym nauczycielom zostały wręczone Nagrody Lubelskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Włodawskiego oraz Dyrektora Szkoły. Na zakończenie odbywających się na terenie szkoły uroczystości na korytarzu przed gabinetem Dyrektora została odsłonięta przez biskupa polowego WP gen. dyw. Tadeusza Płoskiego tablica pamiątkowa z okazji 30-lecia nadania naszej szkole imienia 2 Warszawskiej Brygady Saperów.
         Następnie uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście udali się do kościoła pw. św. Ludwika na Mszę św. a po jej zakończeniu wzięli udział w uroczystym otwarciu nowo wybudowanego mostu na rzece Włodawce.
         Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez uczniów klas pierwszych ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie ślubowania, które miało miejsce pod pomnikiem Sapera przy ul. Jana Pawła II. Uroczystości zakończył apel poległych, salwa honorowa oraz złożenie wieńców pod pomnikiem przez nauczycieli i uczniów ZSZ Nr i II LO oraz zaproszonych gości.


    Kalendarz roku szkolnego

    Kalendarz

    ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2008/2009
    ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2007/2008
    ARCHIWUM LATA POPRZEDNIE